Domov

Skladovanie elektrickej energie

Existujú rôzne možnosti ako skladovať elektrickú energiu. Firma EV-GP prináša inovatívne riešenia v oblasti skladovania elektrickej energie vo forme batériových úložísk a elektromobility. Jednoducho povedané, EV-GP ponúka sofistikované riešenia na skladovanie elektrickej energie, ktoré v spojení s elektromobilom možno využívať obojsmerne – na nabíjanie batérie vozidla alebo na čerpanie energie z jeho batérie. 

ZOSTAVA IQ SMART HOME
Základom zostavy sú fotovoltické panely s výkonom od 5 kWp do 10 kWp a výkonný hybridný menič s výstupom EPS a výkonom do 20 kW. Najpodstatnejšou časťou tohto systému je batériové úložisko EV-GP LPF HV, ktoré pozostáva z akumulátorov typu LiFePo4, ktoré majú dlhú životnosť. Samozrejmosťou je aj nabíjacia stanica pre elektromobily (EV) a hybridné automobily (PHEV), ktorá je zastúpená modelom EV-GP home 22 kW IQ Smart.

Nabíjanie je možné realizovať dvomi spôsobmi. Prvým z nich je IQ nabíjanie z prebytkov, pri ktorom riadiaca jednotka riadi plynule výkon do nabíjačky a neukončí nabíjanie ani v prípade nedostatku energie zo slnka, len ho preruší. Pri prebytkoch je možné spúšťať aj ohrev teplej vody alebo tepelné čerpadlo. Pri nedostatku slnečnej energie je možné automatické napájanie z elektromobilu, ktorý má 1-fázovú výstupnú zásuvku, a tak máte v dome kompletné 3-fázové napájanie z elektromobilu. Rovnako tak elektromobil môže byť pripojený na externý zdroj, čiže na LPG, benzínový, dieselový alebo vodíkový generátor. Celý systém možno používať v konfiguráciách ON GRID alebo OFF GRID.

BATÉRIOVÉ ÚLOŽISKO

Batériové úložisko sa ponúka v dvoch výkonnostných zostavách – 23 kWh a 31 kWh. Na svoje si tak prídu súkromní majitelia aj menšie firmy. Batérie obsahujú modul BMS, ktorý monitoruje a balansuje každý článok a poskytuje mu potrebnú ochranu. Na komunikáciu s meničom alebo nadriadeným systémom sa využíva komunikácia v štandarde RS485 alebo CAN.

Celé batériové úložisko je poňaté modulárne, čo umožňuje jeho neskoršie rozširovanie podľa potrieb zákazníka. Úložisko sa vyznačuje vysokou bezpečnosťou, a teda je možné prevádzkovať ho aj v interiéroch.

 

Okrem nabíjacích riešení pre domácnosti má EV-GP v malíčku aj nabíjanie vo firmách, v hoteloch, nákupných centrách či reštauráciách. Patrí medzi popredných odborníkov so zameraním na prepájanie nabíjacích systémov pre elektromobily s fotovoltickými panelmi.

V EV-GP máme širokú škálu odborníkov, ktorí vám radi zodpovedajú na všetky vaše otázky a pomôžu vám s výberom tej správnej možnosti. 

Najnovšie články